Szukaj produktu
Alinox- Przemysł Lotniczy  

 

Na skrzydłach sukcesu

Firma Alinox jest kompleksowym usługodawcą i dystrybutorem  zarządzającym łańcuchem dostaw, wspierającym światowy sektor lotnictwa i przemysłu wojskowego.

Naszą misją jest dostarczanie materiałów metalowych i tworzyw sztucznych najwyższej jakości, zgodnie z życzeniem Klientów dokładnie wtedy kiedy ich potrzebują. Nasze motto brzmi: „Najważniejsza jest punktualność”.

Działamy w oparciu o zasadę „wszystko w jednym miejscu”- dzięki temu, zaopatrzenie naszego składu magazynowego to ok. 5,000 różnych części lotniczych i wojskowych – w szerokim asortymencie metali oraz stopów metali dostarczanych przez wiodących producentów, takich jak Alcoa, Kaiser, Aleris, Alcan, AMAG i wielu innych. Nasi najlepsi dostawcy zapewniają ciągłą dostępność materiałów, niezawodność oraz wysoką jakość.

Bogata wiedza, duże doświadczenie oraz trwałe relacje z Klientami pomagają nam na co dzień w efektywnym zarządzaniu magazynem. Dopasowujemy się do bieżących potrzeb i uwalniamy naszych Klientów od potrzeby utrzymywania zapasów magazynowych . Naszym zadaniem jest dostarczanie najwyższej jakości materiałów  do zastosowania w lotnictwie dla producentów oraz podwykonawców w przemyśle lotniczym  i przemyśle  wojskowym według norm AMS, QQ A , ASNA  oraz GOST. Nasza oferta obejmuje materiały standardowe o typowych wymiarach, niestandardowe- zgodne z życzeniem Klienta oraz materiały niszowe sprowadzane lub przetwarzane na specjalne zamówienie. Ponadto zapewniamy produkty niezbędne do napraw, remontów i modernizacji statków powietrznych.

Międzynarodowy łańcuch dostaw zapewnia wykwalifikowana kadra obsługująca Klientów branży lotniczej. Nasze magazyny znajdują się w Polsce (Mysłowice), Czechach, Niemczech, we Włoszech, na Ukrainie oraz na Węgrzech.

Kompleksowe świadczenie usług dla naszych Klientów umożliwia zaawansowany technicznie magazyn zapewniający powierzchnię składowania 2,500mkw oraz rozbudowany park maszynowy wyposażony w zautomatyzowane piły tarczowe i taśmowe oraz linię powlekania.

Firma Alinox posiada certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2009,a dzięki wdrożeniu systemu integrującego procesy na wszystkich szczeblach przedsiębiorstwa włącznie z planowaniem zasobów przedsiebiorstwa – ERP,  uzyskaliśmy możliwość elastycznego koordynowania całością procesów zachodzących w obszarze naszego funkcjonowania.

Ponadto polityka jakości firmy Alinox prowadzona jest zgodnie z wytycznymi standardu AS 9120, który jest międzynarodowym standardem kontroli jakości towarów oraz świadczonych usług  dla przemysłu lotniczego.

Alinox jest zatwierdzonym dostawcą materiałów dla firm Hamilton oraz Sikorski - amerykańskiej firmy działającej w Mielcu, produkującej śmigłowce i samoloty.

Kliknij tutaj, by zobaczyć / pobrać Katalog Produktów Lotniczych

Kliknij tutaj, by zobaczyć nasze certyfikaty